PODRÓŻE

Weekendowy wypad – Centrum Nauki Eksperyment

napisane przez: Karolina Maj 22, 2019 0 komentarzy

Trafiliśmy w to miejsce przez zupełny przypadek. Będąc w Gdyni i zastanawiając się, co by tu można zrobić, bo widzieliśmy w tym mieście już chyba wszystkie ciekawe miejsca, poszliśmy przed siebie. Po drodze złapał nas deszcz, więc musieliśmy szybko znaleźć jakieś schronienie, a że akurat byliśmy przy Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym – zaszliśmy do środka, aby przeczekać najgorszą ulewę. Szczerze powiem, że nie słyszeliśmy wcześniej o tym miejscu i nie wiedzieliśmy, że możemy w nim tak miło spędzić czas.

pomorski-park-naukowo-technologiczny

W kompleksie mieści się Park Naukowo – Technologiczny EXPERYMENT. Świetne miejsce do kreatywnego spędzenia czasu. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie.

experyment-trojmiasto

Byliśmy tam ponad 4 godziny, a czas przeleciał nam przez palce. Nie poczuliśmy nawet głodu, co w naszej rodzinie jest rzadkością 😉 Rodzinne spędzenie czasu w trochę nietypowy sposób było  strzałem w dziesiątkę.  Ani chwili nudy, zabawa przednia i zdarzało się, że dzieciom pot leciał po tyłku. Dla nich nauka przez zabawę i doświadczenia, to najlepszy sposób poznawania świata.

experyment-centrum-nauki

Doświadczeń jest mnóstwo, z każdej dziedziny. Mnie najbardziej interesowała ta medyczna i moje dzieci też przy niej spędziły najwięcej czasu. Można poznać, jak zbudowany jest człowiek, spróbować ułożyć jego organy wewnętrzne, dotknąć nerki i serca, zobaczyć, co się dzieje z napojem, gdy wlejemy go do ust, co sie dzieje, gdy człowiek oddycha i kicha. Przypomnieliśmy też sobie, gdzie znajdują się poszczególne kubki smakowe na języku.

Nie było ani jednego przystanku, który mógłby okazać się nudny lub nie zainteresować nas w jakikolwiek sposób.

expert

W porównaniu z innymi miejscami, które mieliśmy okazję odwiedzić w Polsce – ta, jest naprawdę atrakcyjna cenowo. Są bilety rodzinne w świetnych cenach, myślę, że na każdą kieszeń. Dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności wchodzą za darmo wraz z jednym opiekunem – też super opcja.

redlowo-experyment

EXPERYMENT polecam wszystkim, zarówno małym jak i dużym. Na jesienną słotę i jako jeden z elementów poprawy humoru, o których pisałam tutaj. To obowiązkowy punkt do odwiedzenia, podczas wizyty w Trójmieście.

SUPER POMYSŁ NA WEEKENDOWY WYJAZD 🙂

ppnt-gdyniappntgdynia-ppntgdynia-experymentogdynia-experymentexperyment-redlowoexperyment-ppntexperyment-gdyniaexperymentexperymencentrum-nauki-experymentcentrum-nauki-eksperyment

Może Cię też zainteresować:

Zostaw komentarz