PODRÓŻE

Weekendowy wypad, Afrykarium i Zoo we Wrocławiu

napisane przez: Karolina Kwiecień 28, 2019 0 komentarzy

Szczerze?

Nigdy nie lubiłam chodzić do zoo. Pamiętam, jak moi rodzice zawsze wszystkim opowiadali, jak to mała czteroletnia Karolinka pojechała do Gdańska pooglądać zwierzątka. Wchodząc do zoo interesowało ją tylko jedno:

„gdzie jest ten wilk, który zjadł Czerwonego Kapturka?”

Tata niósł mnie do niego na rękach. Wilk był ulokowany na samym końcu parku, a do tego szło się tam pod ogromną górę. Nic innego po drodze mnie nie interesowało. Gdy tam doszliśmy, Karolinka powiedziała:

„pchi.., taki wilk…, wracamy”

afrykarium

Kiedy moje dzieciaki już podrosły, wiedziałam, że przy najbliższej wycieczce nad morze, czy do Trójmiasta, obowiązkowo będę musiała odwiedzić z nimi zoo i tak sobie myślałam:

„o my good, będę musiała tam chodzić z tymi moimi Jęczybułami i pokazywać im wspaniały świat zwierząt, który mnie tak na prawdę chyba nigdy nie zachwycał”.

Okazało się jednak, że nie było aż tak źle: jednego lata był Gdańsk, kolejnego Warszawa, a teraz przyszedł czas na Wrocław. Tak sobie myślę, że gdybym swoją przygodę z obserwacją słoni, pawianów, czy lwów rozpoczęła właśnie od tego ostatniego zoo, to zostałabym chyba weterynarzem, albo innym zoologiem.

Jednym zdaniem: JESTEM ZACHWYCONA WROCŁAWSKIM ZOO!!!

DSC_0028

Czystość, wielkość i możliwość bycia bardzo blisko zwierzaków, to coś niesamowitego. A do tego AFRYKARIUM, czyli wspaniałe miejsce, w którym zobaczysz rekiny „na żywo”. Ja ostatni raz miałam okazję je oglądać 10 lat temu na Florydzie, a tu proszę… zawitały również do Polski. Bez marudzenia, jęczenia i narzekania spędziliśmy tam ponad 5 godzin w 30 stopniowym upale i na prawdę juz dawno nie byłam tak zafascynowana zwierzyńcem. A moje Jęczybuły pytają:

„mamo, kiedy jeszcze raz tam pojedziemy i zaadoptujemy jakieś zwierzątko?”

Zuzia została fanką sowy i chce jej wpłacać kasę w ramach adopcji 🙂

A moja fascynacja, może po prostu wynika z mojej trzydziestoparoletniej dojrzałości 😉

afrykarium-wrocławDSC_0073DSC_0061DSC_0111DSC_0040DSC_0048DSC_0088zoo-wrocławzoo-z-dziećmiDSC_0052DSC_0086DSC_0049

Może Cię też zainteresować:

Zostaw komentarz