LIFESTYLE

Zacznij żyć!!!

napisane przez: Karolina Czerwiec 26, 2018 3 komentarze

CZERP Z ŻYCIA GARŚCIAMI!!!

Każdy to słyszał w swoim życiu chociaż raz. I większość przytaknęła mówiąc: „tak to prawda”, ale czy choć połowa  z nich zaczęła to robić. Może ktoś przeprowadzi kiedyś badania na ten temat. Na razie mogę tylko spojrzeć na siebie, na to, co było, na to, co jest teraz i stwierdzić,  że transformacja, jaką przeszłam przez ostatnie 4 lata jest ogromna.

Czy czerpię  z życia garściami? Tak!!! Na tyle, na ile pozwalają mi moje finanse, pieniądze przecież  zawsze  można zarobić i nie powinny nas one ograniczać (mocno nad tym pracuję).

Jak to zwykle bywa, żeby doszło do jakiejś zmiany potrzebny jest solidny kopniak, bo sama nigdy jakoś nie mogłam się zebrać, żeby coś w swoim życiu zmienić. U mnie momentem przełomowym była oczywiście choroba mojej Zuzi. Kiedy było z nią źle i tak naprawdę nikt nie wiedział, co wydarzy się na drugi dzień, za godzinę, za minutę, uświadomiłam sobie, że życie jest bardzo kruche  i to ono powinno być dla nas najważniejsze. W tym czasie, kiedy walczyliśmy o nasze Dziecko, nic innego się nie liczyło. Nie interesowało mnie, czy mam kasę, czy mam się w co ubrać, nie obchodziła mnie praca, problemy  wokół, nawet jedzenie i picie mogły dla mnie nie istnieć. Wtedy pierwszy raz dotarło do mnie, że trzeba ŻYĆ na maksa i tak, jak ja chcę, a nie tak, jak ktoś mi to zaplanował.

Być tu i teraz, a nie zastanawiać się co było, co będzie i co sobie ktoś pomyśli. Dylematy i problemy zmieniłam w wyzwania, zaczęłam dużo czytać, szkolić się, poznawać nowych ludzi i przebywać w nowych sytuacjach. A przede wszystkim przestałam marudzić, narzekać i zaczęłam się dużo uśmiechać oraz cieszyć się każdą chwilą, bo to ona jest ważna. Here & Now to moje przesłanie, którego życzę każdemu z Was. Żeby w stu procentach tak było trzeba:

PRACOWAĆ NAD SOBĄ CODZIENNIE

PAMIĘTAĆ, ŻE PROBLEMÓW NIE MA, SĄ TYLKO WYZWANIA

KAŻDE WYZWANIE MA DWA WYJŚCIA – TO ODE MNIE ZALEŻY JAKIEGO WYBORU DOKONAM

ŻYCZYĆ SOBIE WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!!

Może Cię też zainteresować:

3 komentarze

Bekier Piotr Czerwiec 27, 2016 at 12:55 pm

Faktycznie, jeśli ktoś się chce czuć szczęśliwszym jest to przydatne by koncentrować się na tym co masz tu i teraz jednakże odradzałbym wyznawać to filozofie przez cały czas w życiu. Ponieważ jest multum sytuacji w ciągu dnia i całego życia, które wymagają zastanowienia się nad tym co było (np kiedy popełnimy jakiś błąd, tutaj badania sugerują raczej że na błędach człowiek się uczy tylko wtedy kiedy jest świadomy że popełni błąd) oraz zastanowieniem się nad tym co będzie (biznesmen, który nie zastanowi się nad tym jak będzie funkcjonować jego firma w przyszłości i czy np jego grupa docelowa będzie wystarczająca by rozkręcić biznes, po prostu przegra z konkurencją na samym starcie i zostanie z wielkim długiem). Owszem takie myślenie może być mniej przyjemne, ale jest też bardzo ważne bo dzięki niemu można uchronić się przed nieprzemyślanymi dobrze konsekwencjami.

Ponadto w jaki sposób pracować codziennie nad sobą? Jakie konkretne narzędzia w tym celu proponujesz ? Pytam się bo napisałaś truizm, który oczywiście jest prawdziwy ale nie w nosi nic do praktycznego działania. To tak samo jakbyś powiedziała że gdybym chciał nauczyć się grać na gitarze to muszę grać na niej… To prawda ale co takiego grać? W jaki sposób wydać odpowiednie dźwięki, jak trzymać odpowiednio właściwe struny by na niej zagrać odpowiednie dźwięki? Brak tu praktyki i konkretów

Jeśli chodzi o dokonywanie wyborów to nie do końca. Badania nad mózgiem dowodzą, że nasze wybory są zdeterminowane przez czynniki zewnętrzne a my jako ludzie po prostu sobie te wybory racjonalizujemy… Faktycznie kiedy jesteśmy świadomi takiej racjonalizacji to wtedy nie jako możemy wpłynąć na decyzje, ale też ogranicza się to do tak zwanego veto.

Reply
Karolina Czerwiec 27, 2016 at 2:29 pm

Twoja filozofia znacznie odbiega od mojej, ale szanuję to. Nie dam Ci rady, w jaki konkretny sposób nad sobą pracować, bo nie wiem co w życiu robisz i co jest dla Ciebie ważne. Każdy powinien pracować nad swoimi działaniami, w sposób odpowiedni dla niego. Całe szczęście nie czytałam badań nad mózgiem, może kiedyś ich poszukam – teraz mi lepiej bez nich. Pozdrawiam

Reply
Bekier Piotr Czerwiec 27, 2016 at 5:37 pm

To co napisałem to nie filozofia, tylko nauka… To nie jest coś co sobie wymyśliłem. To co napisałem to informacje dokładnie zebrane z różnych badań.

Oczywiście nie wiesz dokładnie co robię, ale zadając ci pytanie na temat narzędzi, chciałem cię jednak skłonić do jakichkolwiek konkretów ponieważ, podkreślam jeszcze raz to że powiesz, że trzeba się codzienne rozwijać to truzim, może i prawdziwy ale nie wnoszący nic praktycznego jeśli nie pójdzie za nim jakaś merytoryka, coś konkretnego co można byłoby zastosować. W innym wypadku osoba czytająca tekst nie zmieni nic w swoim życiu, co najwyżej chwilowo się zmotywuje i będzie czuła się dobrze ale nie przełoży się to na długoterminowe rezultaty zmiany (tak na to też są badania 🙂 )

No każdy powinien nad działaniami swoimi pracować, tylko nie każdy pracuje właściwie bo są narzędzia rozwojowe które działają i nie działają. Jest dużo badań zajmujących się dziedziną rozwoju osobistego i jest wiele mitów na temat rozwoju osobistego, które przez nauke i badania są obalone. Kierowanie się własnym doświadczeniem jak sugerujesz w dobieraniu narzędzi może kosztować wiele szkód i tutaj mogę odwołać do poczytania na temat błędów poznawczych w internecie przez które właśnie trzeba być sceptycznym do własnego doświadczenia bo nasz mózg na codzień po prostu nas oszukuje w wielu kwestiach.

Reply

Zostaw komentarz