LIFESTYLE

Rozwiń skrzydła – NA MAXA i trenuj swój umysł KONKURS

napisane przez: Karolina Wrzesień 29, 2017 6 komentarzy

 

Co w ogóle znaczy trening umysłu? Podobno rozwiązywanie krzyżówek i zmiana ręki do noszenia zegarka w tym pomaga. Ok, ale w jaki sposób? I czy tylko krzyżówka albo zegarek może sprawić, że umysł przejdzie na wyższy level treningu funkcjonalnego?

Regularny trening umysłu sprawi, że nasz mózg na długo zachowa sprawność i do późnej starości będziemy się ciszyć dobrą pamięcią i świetnym połączeniem wszystkich neuronów. Możemy wykorzystywać do tego krzyżówki i zmiany położenia zegarka (z lewej na prawą rękę). W dobie Internetu, komputerów, telefonów komórkowych i coraz  dalej posuniętej techniki, znacznie trudniej o ćwiczenia, z których skorzysta nasz mózg. Poza tym nasza codzienna praca, w której  najczęściej wykonujemy te same czynności każdego dania i po której wpadamy do domu, żeby wykonać kolejne żmudne i rutynowe obowiązki domowe, nie napawa optymizmem i w większości przypadków nie rozwija, tylko uwstecznia. Słyszałam ostatnio, że bardzo popularne stały się farmakologiczne „usprawniacze myślenia” – dla mnie nie do zaakceptowania.

Zrobiono mnóstwo doświadczeń na zwierzętach, badając zależność sprawności i wielkości ich mózgów od aktywności i wielkości wyzwań, którym musiały sprostać.

Okazało się, że szczury aktywne w krótkim czasie rozbudowują nawet o 8% swoją korę mózgową. Mają dużo mniej pigmentu starzenia (lipofuscyny) i o kilkadziesiąt procent więcej komórek glejowych wspierających i odżywiających neurony.
Wyzwania i trening rozwijają mózgi zwierząt.

dsc_0088

A jak wygląda to u człowieka?

Weźmy na przykład mózg Einsteina. Odkryto u niego duże różnice w stosunku do mózgów przeciętnych ludzi. Wypracował to przez ciągły trening.

Duża ilość obserwacji, testów i badań potwierdzają, że im więcej nowych wyzwań, więcej treningu tym sprawniejszy mózg i wyższa inteligencja. Stagnacja intelektualna, nuda oraz rutynowy tryb życia to zawsze spadek możliwości umysłowych. I to niezależnie od wieku człowieka.

Co więc możemy zrobić, żeby potrenować nasz umysł?

Żelazną i podstawową zasadą jest WYJŚCIE Z DOMU!

Gdzie?

Na zewnątrz, do innych ludzi.

Po co?

Żeby poznać tych, których kręci to samo, co nas. Żeby rozwinąć swoje zainteresowania i wpaść na nowe pomysły, aby pomyśleć i poznać zdanie innych, żeby po prostu uśmiechnąć się i miło spędzić czas. Aktywność i nowe wyzwania. Regularny trening to podstawa dla naszej głowy.
Ciągła, intensywna, zróżnicowana, twórcza praca umysłowa jest najlepszym środkiem na bystry umysł.

karmazynowa-2

Mam dla Was propozycję…, ale tylko pod warunkiem, że z niej skorzystacie… 😉

Wybierzcie się na najbardziej rozwojowe, waszym zdaniem zajęcia w Waszym mieście. Znajdźcie coś dla siebie i skorzystajcie. Olsztyniaków i mieszkańców województwa warmińsko – mazurskiego zapraszam do Studium Rozwoju Osobistego. Tam z pewnością przećwiczycie Wasz umysł i cudownie spędzicie czas. Dlaczego? Bo to jedyne miejsce w naszym regionie, gdzie możemy kształcić się wszechstronnie. Tam znajdziecie ponad 30 zajęć do wyboru, według waszych potrzeb, zainteresowań, możliwości i wolnego czasu. Możecie zatańczyć gorące i ogniste TANGO, zagrać na GITARZE lub UKULELE, podszkolić się w języku angielskim, hiszpańskim, rosyjskim albo włoskim lub też skorzystać z ćwiczeń logopedycznych, albo ćwiczeń bardziej dla ciała – typu JOGA oraz innych, proponowanych przez ten cudowny olsztyński twór, zajęć rozwojowych.

A może chcieliście wziąć udział w Master Chefie i nie zakwalifikowaliście się do programu? Nic straconego, Studium Rozwoju Osobistego umożliwia Wam warsztaty z szefem kuchni jednej z najlepszych restauracji na Warmii.

To niesamowita możliwość rozwoju dla całej rodziny 🙂 Więcej informacji znajdziecie na stronie http://kartarozwojowa.pl/ – wybierzcie REZERWACJĘ ZAJĘĆ i zobaczcie z jak wielu możecie skorzystać.

Rozwijajcie się, uczcie i WYCHODŹCIE Z DOMU, bo w domu to ludzie UMIERAJĄ 😉

Twój umysł Ci za to podziękuje 🙂

KONKURS

Wraz ze Studium Rozwoju Osobistego mamy dla Was niespodziankę. Możecie wygrać KARTĘ ROZWOJOWĄ umożliwiającą wstęp na 10 zajęć (każde po 1,5 godziny) do Studium Rozwoju Osobistego. Sami wybieracie, w których zajęciach chcecie uczestniczyć.

Co należy zrobić?

W komentarzu pod wpisem na stronie, odpowiedzieć na pytanie: CO DLA CIEBIE ZNACZY ROZWÓJ OSOBISTY?

Konkurs twa do 04 października 2016 do godziny 21:00

Nagrodzimy jedną osobę, której wpis będzie najbardziej kreatywny. Zwycięzca zostanie poinformowany mailowo.

Czekamy, na Twój wpis. Ciekawe, czym nas zaskoczysz? Powodzenia

karta-rozwojowadsc_0082ukulelesrobezglutenowe

 

 

 

Może Cię też zainteresować:

6 komentarzy

BK Wrzesień 29, 2016 at 7:21 pm

Rozwój osobisty to droga, która rozpoczyna się od rozwidlenia dwu, trzy a czasem nawet wielokierunkowego. Owo rozwidlenie jest najtrudniejsze w podróży – wymaga dokonania wyboru. Gdy już podejmie się decyzję i idzie przed siebie liczy się przygoda. Nie zawsze jest istotne dokąd dojdziemy, ważne jest to, że systematycznie stawiamy kroki i sprawia nam to ogromną radość.

Reply
Aga Kuzimowicz Wrzesień 30, 2016 at 8:21 am

Rozwój osobisty w moim wydaniu, to czerpanie inspiracji i inspirowanie do zmian, do uśmiechu, radości i spełnienia.

Reply
Magda Październik 2, 2016 at 4:13 pm

Rozwój osobisty, to ciągła nauka – nauka siebie, swojego położenia, poznanie swojego miejsca na ziemi. To poszukiwanie radości i spełnienia wewnętrznego i satysfakcji z wykonywanych rzeczy.

Reply
Bacia Październik 2, 2016 at 6:03 pm

Rozwój osobisty to nauka, wykonywanie i pielęgnowanie określonych czynności, które usprawniają nam życie, dają wiele satysfakcji i pozwalają mile spędzić czas (np.hobby). To również dążenie do wyznaczonych celów i poznawanie samego siebie. W dzisiejszym świecie to ciągłe dążenie do „ideału” :))

Reply
Donata Październik 3, 2016 at 6:38 pm

Rozwój osobisty to – w moim wydaniu pozwolenie sobie na skupieniu się na mojej duszy, która czasem potrzebuje się pouczyć czegoś zupełnie nowego, czasem marzy o dalekiej podróży z przyjaciółką… rozwijam się gotując, tańcząc… Kocham życie bo daje mi nie określoną ilość rozwoju.:)

Reply
Marta Październik 3, 2016 at 7:04 pm

Rozwój osobisty to dla mnie sposób na życie. Bo czym byłoby to życie gdyby nie nowe doświadczenia, umiejętności, możliwości, nauka pokonywania słabości i konsekwencja w realizacji swoich marzeń?? Bo dla tych marzeń właśnie warto. Jeśli ich nie mamy, to po co tak naprawdę żyjemy? Czy wtedy nie jest to zwykłe przeżycie?
Rozwój osobisty=realizacja marzeń ; realizacja marzeń=ŻYCIE 🙂

Reply

Zostaw komentarz