LIFESTYLE

Jak mieć najlepsze WAKACJE w życiu? 6 rad, które zadziałały u mnie.

napisane przez: Karolina Maj 11, 2019 0 komentarzy

Ostatnie wakacje były moimi najlepszymi w całym ponad trzydziestoletnim życiu. Co sprawiło, że akurat te wakacje zasłużyły na pierwsze miejsce na podium? Ogrom rzeczy!!!

  1. SPĘDZIŁAM JE BEZTROSKO

Co to znaczy spędzić wakacje beztrosko? Otóż nie miałam żadnych problemów, a może inaczej…, żadnej cięższej sytuacji nie traktowałam jako problem, wszystko było dla mnie proste i wiedziałam, że jest do przejścia. Nawet, kiedy jechałam w podróż, pokonując 5000 km i okazało się, po niespełna 1000 km, że auto jest zepsute postanowiłam jechać dalej, bo przecież i tak dotrę do celu. Pierwszy też raz, odkąd żyjemy z chorobą nie myślałam, że cokolwiek niedobrego może się stać mnie, albo mojej rodzinie. Grunt to POZYTYWNE MYŚLENIE I NASTAWIENIE 🙂

z-zielonym-piecemRestauracja z Zielonym Piecem
  1. SPĘDZIŁAM JE Z MOJĄ RODZINĄ

Ponad dwa miesiące spędziliśmy we czwórkę. Ja, małż i dwa dzieciuchy. I kiedy na początku wakacji wyobrażałam sobie, że to dopiero kosmos będzie, jak my ze sobą wytrzymamy, widząc się codziennie, teraz okazuje się, że nie mogło nas spotkać nic piękniejszego. Oczywiście, pierwsze dni 24-godzinnego wspólnego pobytu to był moment dotarcia się i przyzwyczajenia do swojej ciągłej obecności, ale już po tygodniu okazało się, że nie mogło być lepiej. 1 września smutno mi było się z tym rozstawać, ale pocieszam się, że jednak kilkadziesiąt weekendów w roku jest i czekam na nie z utęsknieniem. Nie ma nic piękniejszego niż obudzić się rano, zjeść wspólnie śniadanie, zaplanować resztę dnia i w miarę możliwości  spędzić go razem. Być może jestem oderwana od rzeczywistości, ale to dla mnie naprawdę ważne, żeby pielęgnować to, co się dostało w prezencie od losu.

wroclawwrocławskie krasnale
  1. PRACOWAŁAM, KIEDY CHCIAŁAM

To kolejna rzecz, która umożliwia życie, a nie przeżycie. Osobiście jestem zdania, że praca na etacie zabija nasze życie osobiste i pożera nam ogromną część czasu – notabene ponad połowę życia. Miałam taką możliwość, żeby dostosować system pracy i zarobków do swojego slow życia, żeby to poukładać i zaprowadzić w nim harmonię. Udało się – zrobiłam, tak jak chciałam i dzięki temu wykorzystałam wakacje na maksa.

marinelandMarineland
  1. ODBYŁAM TRZYTYGODNIOWĄ PODRÓŻ

Każdy wie, że nie ma dobrych wakacji, bez podróży i odwiedzenia innego, niż Twoje miejsce zamieszkania. Podróże kształcą i rozwijają, dają ogromnego motora do dalszego działania, pozwalają się totalnie wychilloutować, zebrać siły i zregenerować organizm. To była jedna z fajniejszych wypraw, jakie przeżyłam, pisałam o niej tutaj.

wiedenPrater Wiedeń
  1. ODWIEDZIŁAM OGROM NOWYCH MIEJSC

W tym roku wyjątkowo odkryłam sporo miejsc, o których wcześniej nie wiedziałam. Znakomita większość znajduje sie w niedalekiej odległości od mojego domu, ale były też takie, do których podróż zajmowała kilka godzin. Do tej pory nie było wakacji, w które zobaczyłabym tyle nowości.

wenecjaWenecja
  1. NIGDZIE SIĘ NIE SPIESZYŁAM

To uświadomiłam sobie niedawno. Jak ogromne poczucie szczęścia daje umiejętność niespoglądania na zegarek. Co prawda większość rzeczy miałam zaplanowane co do godziny, ale normalnym stało się to, że często nie wyrabiałam się, aby dokładnie w tym czasie to wykonać. Co mam na myśli? Na przykład: musimy wyruszyć w podróż, planujemy, że o 7:00 wyjeżdżamy, budzik dzwoni o 6:00 – jedna drzemka, druga drzemka, trzecia drzemka, w końcu przestaje dzwonić – budzimy się – o KURCZE!!! Już 8:30!!! Eeeee tam, gdzie nam się spieszy? Luzik, wszędzie zdążymy. Oczywiście nie polecam trzymać się takiego założenia, kiedy masz zdążyć do pracy, albo na samolot, bo może się okazać, że LUZIK zamieni się w FUCK, FUCK, FUCK!!!!  😉

warszawaWarszawa

Ostatnie tak fajne wakacje miałam po maturze i trwały one nieco dłużej niż minione obecnie, były spędzone w innym towarzystwie i w innych okolicznościach, ale pamiętam je do tej pory. Kolejne, to te spędzone w USA na Work & Travel, gdzie wrażeń było co niemiara. Z innych wakacji zawsze pamiętam tylko urlopy, te trwające dwa lub trzy tygodnie i to pod warunkiem, że gdzieś na nich wyjadę i odkryję coś nowego. Taki odpoczynek, który zgotowałam sobie w tym roku był jednym z najlepszych w moim życiu. Dopiero, kiedy się skończył uświadomiłam sobie, jak bardzo był mi potrzebny.

Wam Drodzy czytelnicy przygotuję recenzje kilku odkrytych i odwiedzonych miejsc, w które warto zajrzeć, nie tylko wakacyjnie, ale także w wolne weekendy, bo wiecie, że ja jestem zwolenniczką weekendowych wypadów….

torunToruń

tomaszkowoTomaszkowo Między Deskami

schonbrumSchönbrunn Wiedeń

pragaPraga

pluski

Pluski

olsztynekOlsztynek

myslecinek

 

Myślęcinek

nicea

Nicea

monaco

Monaco

canesCannes

kwasne-jablkoKwaśne Jabłko

gietrzwaldGietrzwałd

bydgoszczBydgoszcz

barcelonaBarcelona

 

 

 

Może Cię też zainteresować:

Zostaw komentarz